We wtorek, 21 marca, Łódzkie Wiewióry wybrały się do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, aby podsumować projekt „Kalendarz charytatywny 2023” oraz przekazać zakupioną karmę. – Musimy pracować i działać razem, aby te małe i niewinne stworzenia znalazły swoje domy – mówiła Zuzanna Górecka, przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź i reprezentacji Polski.

Od kilku lat ŁKS Commercecon Łódź, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w siatkówce kobiet, wydaje kalendarz charytatywny. Co roku bohaterkami kalendarza są siatkarki, które na potrzeby projektu uchylają rąbka swojej prywatności lub wcielają się w rolę zawodowych modelek.

Nie inaczej było przy okazji tworzenia kalendarza na 2023 rok. Tegoroczny projekt utrzymany jest w klimacie czerni i bieli, ukazuje bardzo kobiece oblicze Łódzkich Wiewiór. Sesja została wykonana na obiektach przy alei Unii Lubelskiej – w Sport Arenie, Atlas Arenie i na Stadionie ŁKS-u. Wśród kibiców kalendarz cieszył się ogromną popularnością, bowiem bardzo szybko cały nakład został wyprzedany.

Realizacja kalendarza nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i praca łódzkiej agencji reklamowej 2dm. Wszystkie osoby i firmy, które uczestniczyły w tworzeniu tego projektu wykonały swoją pracę nieodpłatnie, wspierając tym samym akcje społeczne realizowane przez ŁKS Commercecon Łódź.

Część funduszy ze sprzedaży kalendarza charytatywnego została przeznaczona, jak co roku, na zakup karmy dla Schroniska dla Zwierząt przy ulicy Marmurowej 4 w Łodzi.

We wtorek, 21 marca, siatkarki ŁKS-u Commercecon wybrały się do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, aby podsumować projekt „Kalendarz charytatywny Łódzkich Wiewiór 2023” oraz przekazać zakupioną karmę.

Jak zawsze przy okazji wizyty w schronisku nie zabrakło wzruszeń. Zespół reprezentowały Angelika Gajer, Kamila WitkowskaZuzanna Górecka. Ełkaesianki podkreślały, że podopieczni schroniska potrzebują wsparcia nie tylko przy okazji takich akcji, ale na co dzień. Zachęcały również do odpowiedzialnych adopcji.

Psiaki, koty czy inne zwierzaki zdają się na nas. To my musimy podarować im opiekę. Zachęcam, kto ma tylko możliwość, aby adoptować psa czy kota. One potrzebują tej miłości, a oddadzą jej dwa razy więcej – mówiła Angelika Gajer, rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź, która w domu rodzinnym ma cały zwierzyniec.

Zuzanna Górecka, przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź, podkreśla, że życzy każdemu, aby mógł przeżywać radość, z którą zwierzak wita swojego opiekuna przy każdym powrocie do domu. – To jest bardzo miłe. Wiem, że pies zawsze na mnie czeka. Daje mi dużo miłości. To jest świetne uczucie, jak wchodzę i on czeka, cieszy się. To jest naprawdę bardzo przyjemne.

Myślę, że jest kilka osób wśród naszych kibiców, które myślą o zakupie psiaka. A może warto zaadoptować. Tutaj jest bardzo dużo zwierząt, które odwzajemnią miłość. Liczę na to, że kilka rodzin wśród naszych kibiców się znajdzie, które chociaż rozważą to, aby adoptować psa lub kota ze schroniska – dodaje Kamila Witkowska, środkowa Łódzkich Wiewiór.