Ma niespełna 21 lat, ale zna smak TAURON Ligi, a także reprezentacji Polski. Na jej talencie zdążył się już poznać trener Alessandro Chiappini. My będziemy obserwować, jak rozwija się w drużynie mistrza Polski. Sonia Stefanik dołącza do złotej dziupli Łódzkich Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Sonia Stefanik jest wychowanką Karpat Krosno. W 2017 roku rozpoczęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W rozgrywkach młodzieżowych reprezentowała UKS Atena Warszawa i LTS Legionovię Legionowo.

Gdy dołączyła do klubu z Legionowa, prowadził go trener Alessandro Chiappini. – Uważam, że Sonia to jedna z najbardziej utalentowanych młodych środkowych w Polsce – komplementował wtedy młodą zawodniczkę. W 2021 roku Sonia Stefanik dołączyła do seniorskiego zespołu Legionovii, zaś w połowie sezonu 2022/2023 przeniosła się z Legionowa do Energi MKS Kalisz.

Teraz środkowa ponownie trafi pod skrzydła Alessandro Chiappiniego. Wraz z ŁKS Commercecon Łódź będzie bronić tytułu mistrza Polski. – Uważam, że jest to doskonała okazja do dalszego rozwoju jako zawodniczka, ale również jako osoba. Jestem niesamowicie wdzięczna za możliwość pracy w takim zespole jakim jest ŁKS – podkreśliła Sonia.

Jesteśmy pewni, że ambicji naszej nowej Wiewiórze nie zabraknie. – Wierzę, że najbliższy sezon przyniesie nam oraz naszym kibicom wiele radości i powodów do dumy. Dołożę wszelkich starań, by pomóc drużynie osiągać jak najwyższe cele – zadeklarowała.

Sonia liczy oczywiście na wsparcie kibiców, a jak wiadomo Ełkaesiacy słyną z energetycznego dopingu. – Uwielbiam energię, jaką otrzymujemy jako zawodniczki podczas meczu. Wsparcie od kibiców jest jedną z piękniejszych chwil jakie można poczuć na boisku – podkreśliła.

Sonia – witaj w dziupli!