Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wróciły z Rzeszowa w dobrych humorach. Do środowego zwycięstwa 2:1 z miejscowym Developresem, dołożyły w czwartek remis 2:2 z tym samym rywalem. Wyniki są tym bardziej zadowalające, że rzeszowianki są w nadchodzącym sezonie typowane do medali. Z pewnością będą jedną z najsilniejszych ekip w rozgrywkach ligowych.

W środę obie ekipy mogły rozegrać jedynie trzy sety. Z powodu trudnych warunków na drodze, łodzianki dotarły na halę z czterdziestominutowym opóźnieniem. Tym bardziej cenne jest zwycięstwo ŁKS-u, bo zawodniczki na parkiet wyszły niemal prosto z autokaru. Pierwszy set wyraźnie padł łupem łodzianek 25:19. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana i dopiero na przewagi partię na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Rzeszowa, zwyciężając 27:25. Trzeci set zakończył się zwycięstwem ŁKS-u Commercecon Łódź 25:22. Jak się okazało, był to ostatni akt tego meczu.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 1:2
(19:25, 27:25, 22:25)

Składy zespołów:
Developres: Kaczmar, Rousseaux (11), Żabińska (3), Helić (15), Kaczorowska (2), Ptak (6), Borek (libero) oraz Gajewska (1), Żak (1), Andruszko (6) i Hawryła (2)
ŁKS: Muhlsteinova (6), Bidias (11), Kwiatkowska (14), Kowalińska (12), Sielicka (6), Skorupa (3), Strasz (libero) oraz Mras, Wawrzyńczyk i McClendon (5)


W czwartek mecz odbył się już zgodnie z planem godzinowym. Siatkarki ŁKS dotarły na halę odpowiednio wcześnie. Zdążyły nawet zrobić zdjęcie z polską flagą i hasłami dopingu dla reprezentacji, rozpoczynającej mistrzostwa Europy. Szczególne pozdrowienia skierowały do koleżanki klubowej – Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Sam mecz znowu lepiej rozpoczęły siatkarki ŁKS, w których składzie Deja McClendon zastąpiła tego dnia Katarzynę Sielicką, ale musiały się mocniej postarać niż poprzedniego dnia, aby wygrać pierwszego seta, co ostatecznie uczyniły, wygrywając na przewagi 27:25. W drugiej partii łodzianki zwyciężyły już wyraźnie 25:18. Później trener ełkaesianek Michał Masek dał szansę na występ zmienniczkom. Lepiej w dwóch następnych odsłonach poradziły sobie siatkarki Developresu, wygrywając kolejno 25:22 i 25:15.

KS Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:2
(25:27, 18:25, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
Developres: Rousseaux (18), Hawryła (4), Ptak (13), Kaczmar (1), Helić (7), Kaczorowska (11), Borek (libero) oraz Żabińska (4), Gajewska, Żak i Andruszko (7)
ŁKS: Bidias (16), Kwiatkowska (9), Mühlsteinová (1), McClendon (12), Kowalińska (12), Skorupa (7), Strasz (libero) oraz Rafałko (1), Mras, Wawrzyńczyk (1) i Szyjka (libero)