ŁKS Commercecon Łódź po raz kolejny wziął udział w akcji Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc rodzinom i osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. – Móc później widzieć radość, uśmiech na twarzach osób, którym pomagamy, jest naprawdę czymś pięknym. Warto pomagać, jeżeli tylko jest taka możliwość – podkreśliła Angelika Gajer, rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź.

W piątkowe popołudnie Łódzkie Wiewióry spotkały się w łódzkiej Sport Arenie, aby spakować dary dla rodziny wybranej przez klub w projekcie Szlachetna Paczka. Drużynę reprezentowały Angelika Gajer, Kinga Drabek oraz Aleksandra Gryka. Prezenty spakowane przez Ełkaesianki w sobotę rano wolontariusze ŁKS-u Commercecon Łódź przekazali pani Sylwii i jej rodzinie. 

Organizacja tegorocznej Szlachetnej Paczki to wspólne działanie wielu osób związanych z ŁKS-em Commercecon Łódź. Dziękujemy drużynie, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy w szatni, a także kibicom, którzy wsparli zbiórkę przed meczem Ligi Mistrzyń. Nasze działania wsparli oczywiście sponsorzy i partnerzy klubu: Vesbo, VitaDiet Polska, Robert Woch, Ceramika, Kary, KJ Medical, U2 Sport Restaurant, Stark oraz PhotoVolt.

Pomoc potrzebującym jest zawsze bardzo fajna. Móc później widzieć radość, uśmiech na twarzach osób, którym pomagamy, jest naprawdę czymś pięknym. Warto pomagać, jeżeli tylko jest taka możliwość. Pomaganie przez takie właśnie akcje powoduje, że wiele ludzi może chociaż święta spędzić normalnie, poczuć klimat świąt. Bardzo cieszę się, że są takie akcje – przyznała Angelika Gajer, rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź, podczas pakowania prezentów dla rodziny pani Sylwii. 

Drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź uczestniczy od lat w różnych akcjach społeczno-charytatywnych. Wśród nich jest Szlachetna Paczka, zespół wspiera również Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, a siatkarki co roku pozują do kalendarza charytatywnego. Angelika Gajer podkreśliła, że warto swoją rozpoznawalność wykorzystywać do pomocy innym. – Jesteśmy osobami publicznymi i dzięki temu możemy zwiększyć zasięgi, dotrzeć do większej grupy osób, które są stanie pomóc. Potrzebujących jest całkiem sporo, więc powinno być to wykorzystywane nie tylko w sporcie, lecz przez różne znane osoby, które działają w mediach społecznościowych – powiedziała rozgrywająca Łódzkich Wiewiór.