Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą na razie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. W trzeciej kolejce rozgrywek wicemistrzynie Polski rywalizowały z DPD Legionovią Legionowo. Przyjezdne dotrzymywały kroku rywalkom jedynie w pierwszej partii spotkania, którą ŁKS wygrał na przewagi. W kolejnych łodzianki triumfowały już wyraźnie i wygrywały spotkanie 3:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki Legionovii, które wyszły na prowadzenie 4:2. Łodzianki błyskawicznie odrobiły straty i po dwóch asach serwisowych Regiane Bidias to one prowadziły 6:4. Siatkarki ŁKS-u szybko przejęły inicjatywę i przy stanie 11:6 dla gospodyń o pierwszą przerwę poprosił trener Olenderek. Drugą wykorzystał przy stanie 14:6 i dopiero wtedy jego podopieczne wzięły się za odrabianie strat. Ciężar ataku spoczywał na Krystynie Kickiej i przyjezdne powoli, ale skutecznie zmniejszały straty. Po autowym ataku Moniki Bociek ŁKS prowadził już tylko 18:17 i zrobiło się nerwowo w zespole gospodyń. Przy stanie 22:22 skutecznie zaatakowała Zuzanna Górecka, potem poprawiła Małgorzata Jasek i Legionovia miała piłki setowe. ŁKS obie obronił i rozpoczęła się walka na przewagi. W niej lepsze okazały się łodzianki. Po ataku Klaudii Alagierskiej było 26:25 dla miejscowych, a po chwili skuteczny blok na Kickiej dał ełkaesiankom upragnione zwycięstwo w tym secie.

W drugim secie ŁKS po atakach Moniki Bociek i Aleksandry Wójcik prowadził już 4:1. Potem gra się wyrównała i przyjezdne odrobiły straty, doprowadzając do remisu 5:5, a po ataku Krystyny Kickiej wyszły nawet na prowadzenie 8:7. Ełkaesianki jednak znalazły słaby punkt zespołu przeciwnego. Od stanu 8:9 zdobyły osiem punktów z rzędu, dzięki czemu odskoczyły na bezpieczną odległość. Świetnie funkcjonował zwłaszcza łódzki blok w tym fragmencie meczu. Legionowianki już się nie podniosły, a skuteczny ŁKS do końca seta dominował na boisku, Po skutecznym bloku na Beacie Olenderek było 24:14, jeszcze skutecznie zaatakowała Kicka, ale po chwili zagrała z pola serwisowego w siatkę i było już 2:0 dla ŁKS-u.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Z dobrej strony pokazała się powracająca po kontuzji Ewa Kwiatkowska, w zespole Legionovii wciąż liderką była Krystyna Kicka. Po ataku Klaudii Alagierskiej ŁKS odskoczył rywalkom na dwa punkty (10:8). Od tego momentu przewaga gospodyń powoli wzrastała, a kibice w łódzkiej Sport Arenie powoli przygotowywali się do świętowania trzech punktów (20:13). Gdy po skutecznym bloku na Kickiej było 23:15 wydawało się, że mecz zaraz się skończy. Legionowianki jednak zaczęły punktować, a gospodyniom przytrafiła się przestój. Skuteczna była zwłaszcza wprowadzona z ławki Cassidy Pickrell i przyjezdne zdobyły pięć puntów z rzędu. Potem jednak nie do obrony zaatakowała Aleksandra Wójcik, a spotkanie zwycięstwem 3:0 ŁKS-u zakończył skuteczny blok łodzianek.

MVP: Marta Wójcik

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(27:25, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:
ŁKS: Kwiatkowska (6), Bidias (12), Aleksandra Wójcik (15), Bociek (10), Algierska (10),  M. Wójcik (3), Strasz (libero) oraz Nichol, Warzyńczyk, Gajewska (2) i Korabiec
Legionovia: Jasek (5), Olenderek (6),  Polak, Górecka (9), Alicja Wójcik (8), Kicka (16),  Agnieszka Adamek (libero)  oraz Skorupa, Pickrell (2) i Adriana Adamek (libero)

*Autorem relacji jest Bartosz Wencław – Strefa Siatkówki www.siatka.org