Są niczym trzej muszkieterowie, bowiem każdego dnia działają według maksymy „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Siatkówka jest nie tylko ich pracą, ale i wielką pasją. Ich kilkumiesięczna, ciężka praca przyczyniła się do tego, że dziś możemy cieszyć się z tytułu mistrza Polski 2022/2023. Przed nimi kolejne wyzwanie – obrona tytułu. Złoty sztab szkoleniowy – Alessandro Chiappini, Adrian Chyliński i Maciej Juszt – zostaje w dziupli Łódzkich Wiewiór na sezon 2023/2024!

Cała trójka dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź przed sezonem 2022/2023 z Legionovii Legionowo. Doświadczony szkoleniowiec Alessandro Chiappini wybrał do swojego sztabu trenerów, z którymi współpracował już od dłuższego czasu. 

Adrian Chyliński w roli asystenta pierwszego trenera pracował w PGE Skrze Bełchatów, Metrze Warszawa, Legionovii Legionowo i reprezentacji Szwajcarii. Odbywał również staż w drużynach AZS Politechniki Warszawskiej czy Lpr Volley Piacenza. Dla Macieja Juszta ŁKS Commercecon Łódź jest drugim po Legionovii klubem, w którym szlifuje swój trenerski warsztat.

Zarówno Adrian Chyliński, jak i Maciej Juszt mistrzowski puchar wznieśli po raz pierwszy w karierze. Z kolei dla Alessandro Chiappiniego nie jest to pierwszy złoty medal w polskiej lidze. W sezonie 2011/2012 zdobył bowiem mistrzostwo kraju z Atomem Trefl Sopot. Z klubem tym sięgnął również po srebrny medal mistrzostw Polski. Ponadto pracował w tak uznanych klubach jak Asystel Novara (Superpuchar Włoch i Puchar Top Teams, brązowy medal Pucharu CEV), Azerrail Baku (brązowy medal mistrzostw Azerbejdżanu) czy Nordmeccanica Rebecchi Piacenza (Superpuchar Włoch)

Teraz sztab szkoleniowy Złotych Wiewiór będzie miał okazję powalczyć o obronę mistrzowskiego tytułu! Trzech muszkieterów zobaczymy na ławce trenerskiej w sezonie 2023/2024.

Alessandro, Adrian, Maciek – dobrze mieć Was w dziupli!