W meczu 2. kolejki TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał we własnej hali IŁ Capital Legionovię Legionowo 3:0. Była to dla Łódzkich Wiewiór inauguracja sezonu przed biało-czerwono-białymi kibicami. W tym meczu w rozgrywkach TAURON Ligi zadebiutowała Natalia Dróżdż. 

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Po ataku Aleksandry Dudek Legionovia prowadziła 3:2, ale na 6:6 wyrównała Valentina Diouf. Przy stanie 12:9 dla gości o czas poprosił trener Alessandro Chiappini i jego zespół zaczął odrabiać straty. Atak Diouf dał łodziankom prowadzenie 15:12 i widać było, że gospodynie nabrały wiatru w żagle. Na 23:17 piłkę skończyła Julita Piasecka, a seta zamknęła autowa zagrywka po stronie przyjezdnych.

Świetnie rozpoczęły drugiego seta łodzianki, które po ataku Diouf prowadziły 7:2. Gospodynie spokojnie utrzymywały przewagę. Gdy piłkę przechodzącą zgasiła Klaudia Alagierska-Szczepaniak było 11:5. Łódzkie Wiewióry grały pewnie i spokojnie zmierzały po wygraną. Prowadziły 23:14 po ataku Piaseckiej, a błąd rywalek dał im zwycięstwo 25:15.

Początek trzeciego seta to dominacja łodzianek, które prowadziły już 7:0. Wydawało się, że gospodynie rozdają karty, jednak przydarzyła im się również chwila dekoncentracji. Skrzętnie wykorzystały to legionowianki. Po akcji Mai Szymańskiej przyjezdne traciły tylko jeden punkt (7:8). Na 18:16 piłkę skończyła Diouf, ale ostatecznie o wyniku zadecydowała walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały łodzianki. Autowy atak Dudek dał ostatni punkt Łódzkim Wiewiórom, które wygrały 26:24 i cały mecz 3:0.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:15,  26:24)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (8), Diouf (15), Ratzke (4), Alagierska-Szczepaniak (8), Scuka (9), Piasecka (10), Drabek (libero) oraz Dróżdż (1), Hryszczuk (1), Gajer
Legionovia: Dębowska (4), Jedut (8), Duda (3), Dąbrowska, Stefanik (5), Dudek (17), Kulig (libero) oraz Mras, Szymańska (6), Kubas (libero)