Młodzieżowa reprezentantka Polski, rodowita łodzianka – Julita Piasecka – podpisała kontrakt z ŁKS-em Commercecon. Utalentowana juniorka obecny sezon dokończy w barwach SMS-u PZPS I Szczyrk, z którym występuje w I lidze. 

Julita Piasecka siatkarską karierę rozpoczynała w UKS-ie Czwórka Aleksandrów Łódzki. Obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Wraz z zespołem SMS-u występuje na parkietach I ligi. Aktualnie ekipa ze Szczyrku plasuje się na 6. miejscu w tabeli. Przyjmująca zagrała w 12 spośród 21 dotychczasowych meczów. Ma na swoim koncie 148 punktów, w tym 5 asów serwisowych i 18 „oczek” zdobytych blokiem.

17-latka reprezentuje również Polskę na arenie międzynarodowej. Wraz z kadrą do lat 17 zagrała w mistrzostwach Europy w 2018 roku. 

Troszcząc się o prawidłowy rozwój sportowy, w porozumieniu z trenerami zawodniczki, prezes Hubert Hoffman zadecydował, że Julita Piasecka dołączy do seniorskiego zespołu ŁKS Commercecon Łódź od sezonu 2020/21. W najbliższych miesiącach, poza występami w I lidze z SMS-em, wesprze również zespół ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Utalentowana juniorka w koszulce z przeplatanką wystąpi m.in. w wojewódzkim finale MP w Łasku. 

Bardzo się cieszymy, że udało nam się podpisać kontrakt z Julitą. Jest to wielka nadzieja polskiej siatkówki – podkreślił prezes Hubert Hoffman. – Liczę na to, że w ŁKS-ie Commercecon jej talent w pełni rozkwitnie.

Julita witaj w biało-czerwono-białej rodzinie!