10 stycznia obchodziła 29. urodziny. Mierzy ponad 2 metry wzrostu, a jej zasięg w ataku to aż 324 centymetry. Nową atakującą ŁKS-u Commercecon Łódź została reprezentantka Włoch – Valentina Diouf!

Valentina ma na swoim koncie Superpuchar Włoch, srebro Ligi Mistrzyń i srebro w Pucharze CEV, zaś sukcesy z reprezentacją Włoch odnosiła w zespołach młodzieżowych. Jest brązową medalistką ME kadetek, mistrzynią Europy oraz świata juniorek. W 2013 roku z zespołem narodowym wygrała Igrzyska Śródziemnomorskie.

Karierę rozpoczęła w Club Italia Roma, a w kolejnych latach reprezentowała Foppapedretti Bergamo, Unendo Yamamay Busto Arsizio, Liu Jo Modena i ponownie Unet E-Work Busto Arsizio. W 2018 roku zdecydowała się na pierwszy kontrakt zagraniczny, wybierając brazylijski zespól Sesi Vôlei Bauru. Kolejny sezon grała w barwach Daejeon Korea Ginseng Corp z Korei Południowej. Przed sezonem 2021/22 postanowiła wrócić do Włoch i zagrać dla Bartoccini Fortinfissi Perugia, jednak w trakcie sezonu zdecydowała się rozwiązać kontrakt. 

Teraz przed Valentiną nowe wyzwanie – gra w polskiej ekstraklasie. Włoska atakująca będzie występować w ŁKS-ie Commercecon Łódź z numerem 7. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać zawodniczkę wysokiej klasy na pozycję atakującej – mówi Katarzyna Sielicka, dyrektor sportowa ŁKS-u Commercecon Łódź. – Nasz sztab szkoleniowy będzie miał na pewno większy komfort, mając do dyspozycji dwie zawodniczki na tej pozycji. Wierzymy, że Valentina wniesie do gry naszego zespołu świeżość i dużo dobrej jakości.

Vale benvenuta nella squadra!