W pierwszym meczu półfinałowym ŁKS Commercecon Łódź pokonał na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:0 i zrobił krok w kierunku wielkiego finału. MVP spotkania została wybrana Katarina Lazović. Rewanż odbędzie się w łódzkiej Sport Arenie w piątek o godzinie 17:30.

Dobrze rozpoczęły pierwszego seta Łódzkie Wiewióry. Po bloku duetu Zaroślińska-Król/Ninković prowadziły 3:1, a po kolejnym punkcie dla łodzianek o czas poprosił trener Stephane Antiga. Po autowym ataku rzeszowianek zrobiło się 8:3 dla przyjezdnych, a o kolejny czas poprosił trener Antiga. Po przerwie w aut zaserwowała Aleksandra Wójcik. Atak Katariny Lazović dał Wiewiórom prowadzenie 10:6. Atak Kiery Van Ryk dał gospodyniom 10. punkt przy 14-stu rywalek, a w kolejnej akcji Jelena Blagojević upolowała zagrywką Magdalenę Saad. Mocne uderzenie Aleksandry Wójcik przywróciło Ełkaesiankom cztery punkty przewagi (17:13). Dobra zagrywka Juliette Fidon-Lebleu zmniejszyła straty gospodyń do trzech „oczek” i o czas poprosił trener Michal Masek. Po bloku na Ninković łodziankom został punkt przewagi (19:20). Blok duetu Lazović/Alagierska dał piłkę setową Wiewiórom (24:22). Nie wykorzystały jednak dwóch okazji łodzianki i już w pierwszym secie drużynom przyszło grać na przewagi. Ostatecznie set zakończył się wygraną ŁKS-u Commercecon 27:25 po świetnej zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po ataku Wójcik mieliśmy remis 3:3, zaś gdy akcję skończyła Van Ryk było 6:6. Atak Fidon-Lebleu w siatkę pozwolił Wiewiórom wyjść na prowadzenie 13:11, Francuzkę zmieniła Alexandra Lazić. Przewaga łodzianek jednak szybko stopniała. Remis 13:13 dała skuteczna kontra rzeszowianek. Znów dość długo zespoły walczyły punkt za punkt. Atak z piłki przechodzącej dał kolejny remis, tym razem po 20. Od stanu 21:21 trzy punkty z rzędu zdobyły Łódzkie Wiewióry, jednak nie dały rady od razu zamknąć seta. Gospodynie wywalczyły jeszcze dwa „oczka”, ale przy stanie 24:23 świetnie zaatakowała Zaroślińska-Król i Wiewióry prowadziły już 2:0.

Podrażnione rzeszowianki rozpoczęły trzeciego seta od mocnego uderzenia. Po ataku Lazić prowadziły 5:2. Gospodynie grały jednak nierówno, po bloku Ninković na Van Ryk było już tylko 6:5. Zespół Stephane’a Antigi starał się utrzymywać kontrolę nad grą. Po błędzie dotknięcia siatki przez Joannę Pacak było 14:10 dla rzeszowianek. Wtedy przyjezdne ruszyły do ataku, świetnie spisywała się Ana Kalandadze. Atak Lazović dał Wiewiórom prowadzenie 17:16, a po zbiciu Zaroślińskiej-Król było już 21:18. W końcówce ŁKS Commercecon zafundował jeszcze swoim kibicom ogromne nerwy, bowiem po ich błędzie zrobiło się 22:23. Piłkę meczową wywalczyła Ana Kalandadze, później jednak Ola Wójcik zaserwowała w siatkę. Łodzianki nie pozwoliły sobie na więcej nerwów, piłkę ze skrzydła skończyła Katarina Lazović i Wiewióry mogły się cieszyć z wygranej 25:23 i w całym meczu 3:0.

MVP: Katarina Lazović

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(25:27, 23:25, 23:25)