O awansie do finału mistrzostw Polski zadecydował trzeci mecz. W hali Podpromie oglądaliśmy dziś wiele walki o każdą piłkę z obu stron. Ostatecznie 3:1 triumfowały rzeszowianki i to one zameldowały się w walce o złoty medal. Ale przed Łódzkimi Wiewiórami wciąż ważna bitwa – zagrają o brązowy medal MP.

Od kilku sezonów walka w fazie play-off pomiędzy ŁKS-em Commercecon a Developresem SkyRes rozgrzewa serca kibiców do granic możliwości. Nie inaczej było w tym sezonie. W pierwszym meczu 3:0 wygrały Wiewióry, ale w rewanżu 3:0 górą były rzeszowianki. Przesądzić o wszystkim musiał trzeci pojedynek. 

Mimo iż zespoły zaprezentowały dziś podobną siłę ataku, to jednak gospodynie lepiej radziły sobie w przyjęciu oraz bloku. Było to również stracie dwóch młodych zawodniczek – Kiera Van Ryk dostała do ataku 70 piłek, zaś Katarina Lazović 46. Łódzka Wiewióra musiała również udźwignąć pracę w przyjęciu (45% pozytywnego). 

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(22:25, 25:20, 25:17, 30:28)

Tym samym o złoto zagra Developres, zaś Ełkaesianki powalczą o brązowy medal mistrzostw Polski. Rywalem naszego zespołu będzie E.Leclerc Moya Radomka Radom. Pierwszy mecz odbędzie się w Radomiu. Walka o medale odbywa się do trzech wygranych.