Derby Łodzi to zawsze podwójna dawka emocji. Ełkaesianki dały z siebie wszystko i pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:1. Tym samym ŁKS Commercecon Łódź zakończy fazę zasadniczą na 1. miejscu. 

Tym razem oba zespoły przystąpiły do meczu w nieco zmienionych składach. W ŁKS-ie Commercecon w roli pierwszej atakującej wystąpiła Anastasiia Hryshchuk, zaś w Grot Budowlanych w wyjściowym składzie na przyjęciu zobaczyliśmy Julię Kąkol, a na rozegraniu Martynę Łazowską.

Ełkaesianki lepiej zaprezentowały się w przyjęciu, ataku i bloku. Obie drużyny zagrały po trzy asy. Łódzkie Wiewióry podbiły więcej piłek w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać kontry. To wszystko złożyło się na ich wygraną 3:1. Zwycięstwem za trzy punkty ŁKS Commercecon przypieczętował swoją pozycję lidera na koniec rundy zasadniczej. Najwięcej punktów dla Łódzkich Wiewiór zdobyła Zuzanna Górecka – 19, która została wybrana MVP meczu. 17 „oczek” dołożyła Kamila Witkowska, a 16 Lana Scuka. W ekipie Grot Budowlanych najczęściej punktowała Julia Kąkol – 22 pkt. 13 zanotowała Melis Durul, a 12 Marta Pol.

Teraz przed ŁKS-em Commercecon Łódź turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w Nysie. Wiewióry zmierzą się w sobotnim półfinale (1 kwietnia, 18:00) z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

MVP: Zuzanna Górecka

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(24:26, 18:25, 25:20, 14:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Pol (12), Łazowska (2), Kąkol (22), Durul (13), Kazała (1), Sobolska (4), Łysiak (libero) oraz Polak, Kędziora, Kukulska (9)
ŁKS: Gryka (11), Witkowska (17), Górecka (19), Hryshchuk (11), Ratzke, Scuka (16), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż, Gajer (1), Piasecka (3), Drabek