Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w tegorocznej Lidze Mistrzyń zebrały ważne doświadczenie w meczach przeciwko czołowym zespołom ze Starego Kontynentu. Kibice z kolei wystąpili w roli nauczycieli, pokazując światową klasę całej siatkarskiej Europie. 

Biało-czerwono-biali wypełniali Sport Arenę niemal do ostatniego miejsca podczas każdego meczu w Lidze Mistrzyń. Podczas dwóch wyjazdów do Włoch Łódzkim Wiewiórom towarzyszyło kilkudziesięciu wiernych fanów, zaś do Schwerina pojechało ponad 150 osób! 

Ekipa wyjazdowa na spotkania w europejskich pucharach przygotowała specjalne koszulki i szaliki, a meczowi wyjazdowemu z Imoco Volley Conegliano towarzyszyła specjalna oprawa. Karnawał w Wenecji zainspirował Ełkaesiaków do stworzenia przebrań. Nie zabrakło oczywiście masek, a podczas meczu nad kibicami powiewały złote balony tworzące datę 1908 – rok utworzenia Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Nic dziwnego, że z każdym meczem rosła sława kibiców ŁKS Commercecon Łódź. Po ostatnim spotkaniu fazy grupowej na symboliczną lampkę prosecco kilku kibiców z Łodzi zaprosił Piero Garbellotto, prezes Imoco Volley Coengliano.

I chociaż nasz zespół zdołał odnieść tylko jedno zwycięstwo (w 1. kolejce 3:1 przeciwko SSC Palmberg Schwerin), to z Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) drogą internetową przyszło wyjątkowe zaproszenie dla kibiców ŁKS Commercecon. Na swoim fanpage na Facebooku CEV zamieścił fotografię zrobioną po meczu z Imoco wraz z poniższym komentarzem [LINK DO POSTA]:

„Dear fans of ŁKS Commercecon Łódź,

You are absolutely crazy. We know your team is out of the competition, but see you at #SuperFinalsBerlin? We could use your cheering skills at Max-Schmeling-Halle Berlin.

(link us all the crazy match atmosphere videos in the comments, so other people understand, what we are talking about).”

Jak widać fantastyczny doping zapadł w pamięć nie tylko drużynom, z którym Wiewióry mierzyły się w tegorocznej LM. O „najwierniejszych kibicach z miasta Łodzi” mówią głośno w całej siatkarskiej Europie!