Za nami zaległe spotkanie 1. kolejki TAURON Ligi. Łódzkie Wiewióry pokonały 3:0 Energę MKS Kalisz i zrównały się liczbą rozegranych meczów z pozostałymi drużynami. Kolejny komplet punktów dał nam awans na 4. pozycję w tabeli.

Nasze siatkarki nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa w trzech setach. Wprawdzie zdarzały im się przestoje w grze, jednak cały czas kontrolowały przebieg meczu. Łódzkie Wiewióry przeważały niemal w każdym elemencie, jedynie w przyjęciu obie drużyny zanotowały równo po 44% skuteczności. 

Po raz kolejny świetnie spisała się Veronica Jones-Perry, która wywalczyła 21 punktów, w tym 18 atakiem i 3 z zagrywki. Roni zanotowała aż 62% skuteczności w ataku. Miała również najwięcej pracy w przyjęciu (21 piłek, 48% pozytywnego przyjęcia). Roberta Ratzke mogła liczyć również na Weronikę Sobiczewską. Nasza młoda atakująca zdobyła 14 „oczek” (50% skuteczności w ataku).  

9 punktów dołożyła Klaudia Alagierska (67% skuteczności w ataku), a 7 „oczek” Kamila Witkowska (50% skuteczności w ataku).

Statuetkę MVP otrzymała nasza rozgrywająca Roberta Ratzke. 

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 21:25, 22:25)