Jest ambitna, spragniona sukcesu i ma przekonanie, że z naszym klubem może sięgnąć po mistrzostwo Polski. Zuzanna Górecka dołącza w sezonie 2022/2023 do ŁKS-u Commercecon Łódź!

Zuzanna Górecka urodziła się 10 kwietnia 2000 roku w Radomiu i tam zaczęła swoją przygodę z siatkówką (MUKS 13 Radom). W swojej dotychczasowej karierze występowała w MOS-ie Wola Warszawa, SMS-ie PZPS Szczyrk i DPD Legionovii Legionowo. W 2019 roku wyjechała do Włoch, gdzie szlifowała swoje umiejętności w czołowym zespole ekstraklasy – Igor Gorgonzola Novara. Po sezonie spędzonym w Italii wróciła do Polski. Ostatnie dwa sezony występowała w Łodzi, w zespole Grot Budowlanych. Teraz czas na nowe wyzwania – walkę o medale mistrzostw Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź i grę w Lidze Mistrzyń.

W rozgrywkach 2021/2022 Zuzanna Górecka uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych przyjmujących ligi (52,05%). Wystąpiła w 24 spotkaniach ligowych, zdobywając 201 punktów, w tym 12 z zagrywki i 19 blokiem. Jej skuteczność w ataku na przestrzeni całego sezonu wyniosła 33,53%. Trzykrotnie w minionych rozgrywkach została nagrodzona statuetką MVP. W ciągu czterech sezonów spędzonych na parkietach ekstraklasy wywalczyła łącznie 802 punkty.

W dorobku naszej nowej przyjmującej znajdują się dwa mistrzostwa Polski kadetek (w 2016 i 2017 roku) oraz mistrzostwo Polski juniorek (2018). Z zespołem Budowlanych zdobyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Zuza Górecka to również reprezentantka Polski, aktualnie przygotowuje się z kadrą narodową do mistrzostw świata. Grając w zespole narodowym w kategorii wiekowej juniorek, w 2018 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy.

Po dwóch latach spędzonych w Budowlanych Zuza zmienia szatnię, ale zaledwie o kilka metrów. Co zadecydowało, że zdecydowała się przyjąć ofertę ŁKS-u Commercecon Łódź? – Przede wszystkim chęć rozwoju. Wreszcie będę miała okazje popracować w klubie z profesjonalnym trenerem i zagrać w zespole, który celuje w mistrzostwo Polski i ma realne szanse na jego zdobycie – podkreśla nasza nowa przyjmująca.

Od razu po zakończeniu sezonu zawodniczka wyjechała na zgrupowanie kadry, gdzie ma okazję pracować pod okiem trenera Stefano Lavarinego. Jak sądzi, w jaki sposób praca z włoskim szkoleniowcem wpłynie na nią pod kątem sezonu ligowego? – Cały czas staram się poszerzać swoje siatkarskie horyzonty – deklaruje Zuza. – Praca z trenerem Lavarinim jest dla mnie kolejnym doświadczeniem, z którego mogę czerpać same korzyści.

Mecze derbowe z Grot Budowlanymi to zawsze dodatkowy smaczek dla kibiców, ale i samych zespołów. Emocje budzą również kwestie transferowe. Jak nasza nowa przyjmująca do tego podchodzi? – Myślę, że zawsze przy zmianie klubu towarzyszą duże emocje. Jest to nowe wyzwanie dla zawodnika. ŁKS jest jednym z topowych klubów w Polsce, więc sam fakt, że idę do takiego klubu budzi we mnie dodatkowe emocje – podkreśla.

Zuza witaj w dziupli!

fot. Paweł Ciesielski