Za ŁKS-em Commercecon Łódź kolejny mecz w rozgrywkach TAURON Ligi. Łódzkie Wiewióry zwyciężyły, chociaż nie bez problemów, w Opolu z miejscowym UNI 3:1. Statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu została wyróżniona Kamila Witkowska.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie, które prowadziły nawet 6:1, jednak szybko Ełkaesianki zaczęły gonić wynik. Doprowadziły do remisu po 11, jednak w dalszej części straciły swój rytm i przegrywały 14:17. W końcówce próbowały się jeszcze zmobilizować, jednak w walce na przewagi lepsze okazały się miejscowe (27:25). 

Podrażnione porażką łodzianki od pierwszych piłek w drugim secie ruszyły do walki i szybko zbudowały sobie wysokie prowadzenie, a w efekcie triumfowały do 12. Trzecia odsłona była dość długo wyrównana, ale z biegiem czasu łodzianki zaczęły wychodzić na prowadzenie (18:14). Jednak tym razem zawodniczki UNI nie pozwoliły rywalkom utrzymać tej przewagi i znów mieliśmy emocje do ostatniej piłki. Po walce na przewagi wygrały jednak łodzianki.

Czwarta partia to znów nierówna gra po obu stronach siatki. ŁKS Commercecon wypracował sobie przewagę 15:12, ale opolanki nie zamierzały odpuszczać i doprowadziły do remisu po 19. Przyjezdne bardzo chciały uniknąć powtórki z wcześniejszego seta i rzuciły na szalę wszystkie siły. Po ataku Sobiczewskiej zamknęły partię wynikiem 25:21 i cały mecz 3:1.

Statuetkę MVP otrzymała Kamila Witkowska, której skuteczność w ataku wyniosła aż 80%. W sumie środkowa Łódzkich Wiewiór zdobyła 17 punktów. 

UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(27:25, 12:25, 25:27, 21:25)

Składy zespołów:
UNI: Orzyłowska (12), Stronias (7), Bidias (18), Pellegrino (9), Makarowska, Bączyńska (14), Adamek (libero) oraz Pamuła i Wołodko
ŁKS: Grajber (6), Witkowska (17), Sobiczewska (13), Ratzke (5), Alagerska (14), Jones-Perry (22), Maj (libero) oraz Strasz (libero), Jukoski i Piasecka