Do serca przytul psa, weź na kolana kota… 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Łódzkie Wiewióry zachęcają do wspierania naszych braci mniejszych ze Schroniska dla Zwierząt przy ul. Marmurowej 4.

Pod koniec września reprezentacja ŁKS-u Commercecon Łódź odwiedziła łódzkie schronisko. Już od kilku sezonów nasz klub wspiera tę instytucję, a Ełkaesianki stały się ambasadorkami odpowiedzialnych adopcji. Tej jesieni Krysia Strasz, Kasia SielickaMariusz Przybyła polecają do adopcji dwie wspaniałe suczki – Ramonę Józię.

Kto śledzi naszą stronę i kanały społecznościowe, ten zna dramatyczną historię Ramony. Została znaleziona przywiązana do drzewa 15 września 2018 w lesie w okolicy al. Ofiar Terroryzmu. Obok suni leżał karton z jej szczeniakami. Maluchy szybko znalazły nowe domy, ale Ramona potrzebowała sporo czasu, aby dojść do odpowiedniej formy fizycznej. Sunia kocha ludzi, nie przepada jednak za innymi psami, a także nie toleruje kotów. To wulkan energii, więc potrzebuje aktywnego opiekuna. W zamian oddaje serducho pełne miłości.

Wierzymy, że Ramonka w końcu znajdzie nowy dom! 

 

Profil Ramony na stronie schroniska.

przytul psa

przytul psa

przytul psa

 

Drugą sunią, która czeka na nowy dom jest Józia – pies idealny! Niezwykle łagodna i lubiąca inne psiaki. Podobnie jak Ramona kocha ludzi! Wystarczyło tylko zwrócić na nią uwagę, a już rozłożyła się na trawie i nakazała się drapać po brzuchu. Chociaż nie jest już młodziutka, to w ogóle tego po niej nie widać. Ma w sobie wielką potrzebę, aby ktoś ją pokochał. Sama odwdzięczy się nowemu opiekunowi ogromnym przywiązaniem. 

Profil Józi na stronie schroniska.

 

W łódzkim schronisku przebywa aktualnie 430 zwierzaków, jak zawsze w ogromną przewagą psów. Poza dorosłymi psiakami jest tutaj też mnóstwo psich i kocich dzieci, które jeszcze nie wiedzą co je czeka. Każde z tych zwierząt w głębi duszy pragnie mieć ciepły i kochający dom. Za ludzką dobroć odwdzięczą się po stokroć wielkim oddaniem. Jak śpiewał Kabaret Elita „Do serca przytul psa, weź na kolana kota…”

W imieniu zwierzaków ze schroniska prosimy również o oddawanie głosów w Budżecie Obywatelskim na wniosek W260DL „Schronisko dla zwierząt w Łodzi – doposażenie placówki”. Głosowanie internetowe będzie możliwe do godziny 24:00 w dniu 6 października 2019 r.