SC Poczdam triumfował w I Międzynarodowym Memoriale Michała Cichego. W finale niemiecki zespół pokonał 3:1 Grot Budowlanych Łódź. Puchar za 3. miejsce odebrały siatkarki #VolleyWrocław, które wygrały 3:2 z ŁKS-em Commercecon Łódź.

W sobotnich spotkaniach półfinałowych ŁKS Commercecon Łódź uległ 1:3 drużynie SC Poczdam, natomiast #VolleyWrocław musiał uznać wyższość (0:3) siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Tym samym w niedzielę gospodynie turnieju zmierzyły się o 3. miejsce właśnie z wrocławską ekipą.

Łodzianki rozpoczęły od mocnego uderzenia, szybko wychodząc na prowadzenie (8:3, 16:10). W drugiej części seta roztrwoniły całą przewagę, aby ostatecznie przegrać 21:25. Wrocławianki złapały dobry rytm gry, od początku drugiej partii wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie i wygrały 25:18. Gospodynie turnieju nie chciały jednak zakończyć meczu zbyt szybko. Odbudowały się w trzecim secie, w którym wygrały do 16 i dobrą passę utrzymały również w kolejnej partii (25:22). W tie-breaku ŁKS Commercecon Łódź wyszedł na prowadzenie 5:2 i wydawało się, że Łódzkie Wiewióry znalazły patent na rywalki. Te jednak cierpliwie odrabiały straty i finalnie to wrocławianki cieszyły się z wygranej 15:12.

W zespole ŁKS Commercecon Łódź najwięcej punktów (24) zdobyła Aleksandra Dudek. 19 „oczek” dołożyła Anastasiia Hryshchuk, a 11 Amanda Campos. Liderką #VolleyWrocław była Julia Szczurowska, która zdobyła 25 punktów, 13 dołożyła Anna Lewandowska, 12 Kinga Stronias, zaś 11 Gabriela Ponikowska.

W finale I Międzynarodowego Memoriału Michała Cichego zmierzyły się zespoły Grot Budowlanych Łódź i SC Potsdam. Początek spotkania był wyrównany, jednak z biegiem czasu drużyna z Niemiec zaczęła powiększać prowadzenie i w połowie pierwszego seta miała 4 „oczka” przewagi. W końcówce wprawdzie Budowlane walczyły o odrobienie strat, jednak rywalki trzymały dystans i ostatecznie SC Poczdam wygrał 25:22. Łódzki zespół świetnie rozpoczął drugą partię, szybko zdobywając kilkupunktowe prowadzenie (8:4, 16:13). Zespół prowadzony przez Macieja Biernata grał skuteczne i w efekcie wygrał do 19. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka trzeciego seta. Na przestrzeni całej partii Niemki prowadziły dość wysoko, jednak Grot Budowlani dogonili wynik i rywalki z SC Poczdam wygrały dopiero po walce na przewagi 26:24. W czwartej odsłonie meczu przewaga poczdamianek była wyraźna od samego początku, a set zakończył się ich wygraną 25:16. W całym spotkaniu padł zatem wynik 3:1 dla SC Poczdam i to siatkarki z Niemiec cieszyły się z wygranej w turnieju.

W ekipie Grot Budowlanych Łódź po 18 punktów zdobyły Weronika SobiczewskaMackenzie May. W zespole z Poczdamu 23 „oczka” zapisała na swoim koncie Suvi Kokkonen, 13 dołożyła Danielle Harbin, zaś 11 Rodica Buterez.

Klasyfikacja końcowa I Międzynarodowego Memoriału Michała Cichego:

1. SC Poczdam
2. Grot Budowlani Łódź 
3. #VolleyWrocław 
4. ŁKS Commercecon Łódź

Nagrody indywidualne:

MVP: Tara Taubner
Najlepsza atakująca: Julia Szczurowska
Najlepsza przyjmująca: Mackenzie May
Najlepsza środkowa: Veronika Đokić
Najlepsza rozgrywająca: Raquel Lazaro
Najlepsza libero: Justyna Łysiak